O NAS


Kim jesteśmy? 

Salezjańska Placówka Wsparcia Dziecka i Rodziny im. Św. Rodziny w Pleszewie istnieje od 1 września 2011 roku. Siedziba placówki  mieści się w Pleszewie przy ul. Podgórnej 14. Organem prowadzącym jest Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki z siedzibą we Wrocławiu, ul. Św. Jadwigi 11.

Placówka  zapewnia całodobową, okresową lub stałą opiekę i wychowanie oraz zaspokojenie potrzeb bytowych, rozwojowych, w tym emocjonalnych, społecznych i religijnych, a także korzystanie ze świadczeń zdrowotnych i kształcenia, stosownie do indywidualnych potrzeb dzieci. Docelowym zadaniem placówki jest przygotowanie wychowanków do życia w społeczeństwie i w rodzinie.

Na prowadzenie działalności Salezjańska Placówka Wsparcia Dziecka i Rodziny otrzymuje dotację  z Powiatu Pleszewskiego.

Nieoceniona jest również pomoc naszych sponsorów. To właśnie dzięki naszym darczyńcom możemy zaproponować dzieciom bardziej ciekawe zajęcia, wycieczki, możemy wygospodarować większe środki na ich zachcianki żywieniowe, odzieżowe i inne, oraz bezpiecznie i rekreacyjnie zagospodarować teren wokół budynku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym dobroczyńcom wspierającym funkcjonowanie naszej placówki, zarówno tym którzy przekazują nam środki finansowe, jak również tym którzy decydują się poświęcić swój drogocenny czas  dzieciom mieszkającym w naszym domu. Nasze drzwi są zawsze dla was otwarte!

 

Strona powstała przy wsparciu portalu www.domydziecka.org
Projekt współfinansowany w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich